RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN

İletişim

RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN
RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN
RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN RUSKOVETS TERMAL TURU 7 GECE / 8 GUN
SOLD OUT
499.00€
Product Page Viewed: 927 times
Tur Kodu: B-TERMAL-R
Mevcut Kontenjan Durumu: 0 Out Of Stock

Mevcut Seçenekler:

* Termal Tur başlangiç tarihi:

* Ruskovets Oda Tipleri:

* 1. Kişi Ad Soyad/ Dogum Tarihi Gün Ay Yıl/TC KimlikNo/Pasaport No:

* 2. Kişi Ad Soyad/ Dogum Tarihi Gün Ay Yıl/TC KimlikNo/Pasaport No:

* 3. Kişi Ad Soyad/ Dogum Tarihi Gün Ay Yıl/TC KimlikNo/Pasaport No:

* 4. Kişi Ad Soyad/ Dogum Tarihi Gün Ay Yıl/TC KimlikNo/Pasaport No:

* Vize Talebi:

* Hareket Yerleri:

Vize talebinde bulunanların Adı / Soyadı:

 

Dobrinishte Termal

Pirin dağının eteklerinde yer alan Dobrinishte kasabası, ödüllü bir Spa merkezidir. 17 adet Termal kaynağı ve Kayak pistlerine sahip olan Dobrinishte, buranın ün kazanmasında rol oynar. Termal su sıcaklığı 30 ila 43 derece arasıdır. Termal suyun iyileştirici özellikleri arasında kas-iskelet sistemi, cilt, nörolojik, kısa ve uzun vadeli sağlık sorunları, jinekolojik ve diğer tür hastalıklar yer alır. Bilindiği gibi eski Romalılar, beden ve ruh sağlığı için kendilerine fazla zaman ayırırlarmış. Bunun ıspatı ise eski çağlardan günümüze dek bıraktıkları Roma dönemine ait Termal Havuzlar ve Hamamlar olmuştur. Arkeoloji uzmanları Dobrinishte ve civarında Roma dönemine ait birkaç Termal  Havuz bulmuşlardır. Osmanlı Imparatorluğu döneminde ise bu Termal Havuzların inşatını osmanlılar tamamlayıp, bu şifalı sulardan faydalanmışlardır. Bu da Dobrinishtenin daha eski çağlarda üne kavuştuğunun göstergesidir. En ünlü Termal Havuz, iki metre çapında bir daireyi temsil eden RİMSKO BANCHE adını taşır. Bu Termal Havuzun kenarlarında oturma yerleri olup, taş ve harçtan inşaa edilmiştir. Desilitsa nehrin kıyısındaki Aziz Nikola şelalesi de turistlerin hayran kaldığı bir yerdir.

Dobrinishte Termal suyunun içeriği hipotermal, sülfat, silisyum, flörür ve sodyum’dan oluşmaktadır. Kokusuz, renksiz ve tortu bırakmadığı için, suyun tüm yaş gruplarından içilmesi uygundur. Silver Spring ( Gümüş Kaynak ), Dobrinishtenin en ünlü içme kaynağıdır. Adını suyun içerdiği zengin gümüş iyonlarından almıştır. Gümüş bir antioksidandır ve insan vücudu üzerinde anti-inflamatuar etkisi vardır. Sanatoryum ve Spa merkezlerinde kullanılan yöntemler arasında üç çeşit tedavi kullanılmaktadır: iç ve dış tedavi ve inhalasyon yöntemleri. Inhalasyon yöntemi, solunum yolu ve akciğer hastalıklarında sorunlara yardımcı olur. Termal havuz tedavilerinde, Burkulmalar, Ezilmeler, Romatizma ve Romatizmal hastalıklar, Eklem ve Kas ağrıları, Siyatik hastalıklar, Bel ağrıları, Diskopati, Spinal inflamasyon ve kırıklar, Kadın hastalıkları, Sinir sistemi hastalıkları, Böbrek taşı, Karaciğer, Mide, Ürolojik ve Dermatolojik hastalıklar – Akne, Sedef hastalığı, Solunum yolu hastalıkları, Nevroz v.s hastalıklarına iyi gelmektedir. Suyun içilmesi ise Gastrointestinal sistem ve üriner sisteme faydası vardır.

Dobrinishte’deki modern Spa merkezli oteller, misafirlerine her türlü Spa ve Wellness imkanları sunmaktadır. Termal Havuzlar ve bol oksijenli Dağa iklimi sayesinde, Dobrinishte’ye gelen en yorgun kişi bile iyi bir yaz tatilinin ardından, evine dinç ve iyi hissederek dönecektir. Yıl boyunca kullanılabilecek Termal Havuzlar, kasabanın şehir parkında bulunmaktadır. Dobrinishte hem balneoloji hem oksijeni için önerilmektedir. Doğanın güzelliği, özellikleri ve modern tesisleri ile birlikte, Dobrinishte, hem kış hem yaz tatilinizin keyfini artırmak için vazgeçilmez bir yerdir.

 

RUSKOVETS 4 * OTELDE / 7 GECE - 8 GÜN
Junior Suit- Tek Yatak Odalı 1 Yetişkin 749 €
Junior Suit- Tek Yatak Odalı 2 Yetişkin 998 €
Junior Suit Tek Yatak Odalı 2 + 1 Çocuk 0 -5,99 Yaş 1197 €
Junior Suit Tek Yatak Odalı 2 + 1 Çocuk 6 -11,99 Yaş 1337 €
   
Senior Suit - 2 Yatak Odalı 3 Yetişkin 1497 €
Senior Suit - 2 Yatak Odalı 4 Yetişkin 1716 €
Senior Suit - 2 Yatak Odalı 4 + 1 Çocuk 0 - 5,99 1915 €
Senior Suit - 2 Yatak Odalı 4 + 1 Çocuk 6 - 11,99 2025 €
   
Villa Comfort Family - 2 Yatak Odalı 3 Yetişkin 1647 €
Villa Comfort Family - 2 Yatak Odalı 4 Yetişkin 1876 €
Villa Comfort Family - 2 Yatak Odalı 4 + 1 Çocuk 0 - 5,99 2075 €
Villa Comfort Family - 2 Yatak Odalı 4 + 1 Çocuk 6 - 11,99 2205 €


Açıklamalar:  

 •  FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
  -  RUSKOVETS 4 * OTELDE, 7  GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
  - OTELDE ÜCRETSİZ: WIFI, ÇOCUK OYUN ALANI, FİTNESS, TERMAL KAPALI YÜZME HAVUZU 30 C, TERMAL ÇOCUK YÜZME HAVUZU 33 C, SPA MERKEZİNDE: 2 ADET BUHAR ODASI, SAUNA ve AÇIK HAVA TERMAL JAKUZİ KULLANIMI
 • - ISTANBUL – DOBRINISHTE – ISTANBUL ARASI, LÜKS OTOBÜSLER İLE ULAŞIM VE OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR !
 • - TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ !
  - SEYAHAT VE SAĞLIK SİGORTASI !
   
 • FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
  - YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI 15 TL !
  - VİZE ÜCRETİ 120 € !
  - ÖĞLE  YEMEKLERİ !
  - OTELDEKİ EXTRALAR VE KİŞİSEL HARCAMALAR !
   

 

 

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezimiz, minimum 13 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir, katılımcı sayısına göre minibüs,midibüs veya otobüs ile yapılır. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.

 

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kahvaltı ve akşam yemeği acık büfedır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Rehber
Kalkıştan itibaren turun sonuna kadar otobüs yolculuğunun tamamında Türkçe rehberlik hizmeti verilir.
Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya şahsen başvuru yaparak  temin edebileceğiniz "Vize İçin Gerekli Evraklar" listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri ve schengen vizesi olanlar için  vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Aksa tour sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.


T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.


Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

1.Gün:İstanbul, Dobrinishte

21.30′de Kadıköy Evlendirme Dairesi,

22.00′da Mecidiyeköy Bambi Kafe Önü

22.30′te İncirli Ömür Plaza önünde buluşarak başlıyor ve Edirne üzerinden Kapıkule’ye devam ediyoruz. Yaklaşik 2,5 saatlik yolculuğun ve çikis işlemlerinin ardından Bulgaristan’a geçerek, Dobrinishte’ye doğru hareket ediyoruz. Gece boyunca yolculuğumuz devam ediyor.

2.Gün: Dobrinishte

Sabah erken saatlerde varışımız ardından otelimiz müsait ise odalarımıza yerleşiyoruz. Check-in saati 14:00.

Yerleşmenin ardından Dobrinishte kaplıcalarının tadını çıkarıyoruz. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.

3.Gün:Dobrinishte

Sabah, kahvaltısının ardından  Dobrinishte  kaplıcalarının tadını çıkarıyoruz . Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.

4.Gün Dobrinishte

Sabah, kahvaltısının ardından  Dobrinishte  kaplıcalarının tadını çıkarıyoruz . Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.

5.Gün Dobrinishte

Sabah, kahvaltısının ardından  Dobrinishte  kaplıcalarının tadını çıkarıyoruz . Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.

6.Gün Dobrinishte

Sabah, kahvaltısının ardından  Dobrinishte  kaplıcalarının tadını çıkarıyoruz . Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde..

7.Gün Dobrinishte

Sabah, kahvaltısının ardından  Dobrinishte  kaplıcalarının tadını çıkarıyoruz . Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.

8.Gün Dobrinishte, İstanbul

Sabah, kahvaltısının ardından  Dobrinishte  kaplıcalarının tadını çıkarıyoruz . Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.

9.Gün Dobrinishte, İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ardından saat 10.00’da otel önünde bekleyen otobüsümüz ile İstanbul’a hareket.Akşam saatlerinde İstanbul’a varışımızın ardından turumuz sona eriyor.

 

Dobrinishte Termal Suların Faydaları
Dobrinishte’deki suyun, Spa, Balneoloji ve Kas-Iskelet sistemi kronik iltihaplı hastalıkların profilaksisi ve önlenmesi için kullanılabilir.

Kırık kemikler - Aynı zamanda eski yaralanmalar veya kırıklar sonrası profilaksisi için uygundur

Burkulmalar, Ezilmeler, Romatizma ve Romatizmal hastalıklar, Eklem ve Kas ağrıları, Siyatik hastalıklar, Bel ağrıları, Diskopati, Spinal inflamasyon ve kırıklar, Kadın hastalıkları, Sinir sistemi hastalıkları, Böbrek taşı, Karaciğer, Mide, Ürolojik ve Dermatolojik hastalıklar – Akne, Sedef hastalığı, Solunum yolu hastalıkları, Nevroz,

Ve Bazı ağır metaller ile ve kronik zehirlenme (radyoaktif stronsiyum, seryum v.s.)

Dobrinishte Suyunun Içildiği Takdirde Faydaları
Saf Maden Suyunun Içeriği

Hidrokarbonlar
Hidrokarbonlar temel fizyolojik eylemi destekler. Vücutta asit-baz dengesinin korunmasında önemli bir rol oynar. Sodyum ile birlikte hidrokarbon iyonları mide salgısı (sindirim sularının) normalleşmesini desteklemektedir.

Klorürler
Klorürler, azalmış mide suyu ve asitlik artışı salgılanmasını güçlendirir.

Sülfat ya da Magnezyum iyonları
Sülfat ve Magnezyum iyonları mide zarının işlevini arttırıp, boşaltım sisteminin normal çalışmasını sağlar. Bu, tüm gün oturarak çalışan insanlara ve yaşlılara çok faydalıdır.

Bu iyonlar, aynı zamanda kalp-damar sisteminin normal çalışması için de yararlıdır.

Kalsiyum iyonları
Kalsiyum iyonları, diş ve kemik sistemi ve farklı vücut fonksiyonları için özellikle önemlidir.

Maden suyundaki kalsiyum iyonları vücuttaki açığı takviye eder.

Flörür
Florür güçlü dişler ve kemikler için gereklidir.

Metasilisilik asidi
Metasilisilik asidi sindirim sistemi üzerinde olumlu bir etkisi vardır, toksik maddelerin ayrışma süreçlerini engelleyip, detoks etkisi yaratır.

İnsanlarda idrar yolu hastalıklarında yararlı bir etkiye sahiptir.

Turun baslangic tarihinden

20 gun oncesinde %30

20 - 15 gun oncesinde %50

15 - 0 gun oncesinde %100 kesinti yapilir..

Turizm Yazılımları
© 2014 | Tüm Hakları Saklıdır!